W Łodzi nuda Wam nie grozi! Stolica województwa przyciąga uwagę najmłodszych i rodziców mnóstwem miejsc, w którym można zrobić zakupy, odpocząć ale i poznać trochę historii Łodzi. Bliska Ci jest historia przemysłu zlokalizowanego niegdyś na ulicach Łodzi? Polecamy Centralne Muzeum Włókiennictwa. Zabierz swoje dziecko do Orientarium, jeśli macie ochotę w jednym miejscu spotkać wszystkich zwierzęcych mieszkańców planety, pospacerujcie w Ogrodzie Botanicznym, który oczaruje Was najrozmaitszymi gatunkami drzew i kwiatów. Ruszasz na shopping do Manufaktury w towarzystwie starszych dzieci? Zarezerwuj czas również dla mały pojedynek w Arena Laser Games. Chyba, że wolicie kręgielnię, też jest i to w samym centrum Rynku Manufaktury. Twoje dziecko uwielbia poznawać ciekawe fakty naukowe? W Łodzi możesz je zabrać do Eksperymentarium albo do Centrum Nauki i Techniki EC1. Marzysz o chwili wytchnienia, kiedy Twojego malca wręcz rozsadza energia? Na terenie Łodzi w Parku na Zdrowiu, czy w okolicach Stawów Jana znajdują się fantastyczne place zabaw z jeszcze fajniejszymi ławeczkami dla mam. Chcesz wspierać kreatywność Twojej pociechy? Łódź wychodzi na przeciw, dając Ci możliwość uczestnictwa w różnorodnych warsztatach w Monosferze i Mediatece Memo, a dla najmłodszych Bagatelka.
Taka ilość atrakcji, którą koniecznie trzeba odwiedzić wymaga planu :)

Od czego zacząć zwiedzanie Łodzi?- ciekawe miejsca, które można odwiedzić w weekend

Mieszkasz w Łodzi, a może tu pracujesz? Odwiedzasz znajomych lub po prostu planujesz weekend w tym fantastycznym mieście i zastanawiasz się co w Łodzi warto zobaczyć, gdzie zacząć, jakie największe atrakcje Łodzi są blisko siebie i co oferują te ciekawe miejsca dla dzieci?

Poniżej mapa z drogowskazami i wskazówkami wspaniałej podróży do największych atrakcji miasta jakie w Łodzi warto odwiedzić . Zwiedzanie atrakcji Łodzi będzie dzięki nim znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Centrum Nauki i Techniki EC1 -Ulica żywiołów

W centrum miasta w kompleksie budynku byłej pierwszej komercyjnej elektrowni przy ulicy Targowej dla najmłodszych przygotowano Ulicę Żywiołów, a w niej aż 3 piętra, na których można poznać tajemnice żywiołów jakimi są ogień, woda, powietrze, ziemia, a także zgłębić zagadki, które kryje w sobie życie. W czasie zwiedzania dzieci i rodzice aktywnie uczestniczą w poznawaniu tajemnic świata. Interaktywna ekspozycja pobudza wyobraźnię i skłania dzieci do poszukiwania rozwiązań. Zagadki, iluzje, warsztaty przyrodnicze i naukowe, kodowanie, a nawet organizacja urodzin- na te atrakcje zapraszają Wodzia, Żywek, Aero, Ogi i Ziemek Ulica żywiołów jest moim zdecydowanym faworytem, dwie godziny spędzone z moimi dziećmi były naprawdę emocjonujące. Aby wzbudzić jeszcze bardziej Twoją ciekawość zostawiam tutaj hasło Ogniowir- koniecznie sprawdź na własne oczy co to takiego.

Mediateka Memo, Monosfera i Bagatelka- kreatywność w czystej postaci.

Wspomniane 3 miejsca to majstersztyk w materii rozwoju.

W historycznym budynku Monopolis stworzono fantastyczną przestrzeń Monosfery, w której swoje pomysły mogą realizować zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkół podstawowych i średnich. W menu Monosfery znajdziemy warsztaty z długopisami 3D, studium małego chemika, programowanie, LEGO oraz zajęcia anglojęzyczne z interaktywnym robotem. Dla niemowląt i młodszych dzieci bardzo popularna w tej chwili sensoplastyka będzie świetną okazją by rozwinąć i udoskonalić talenty muzyczno ruchowe naszego brzdąca.

Mediateka memo mówi o sobie jako o nowej jakości na łódzkiej mapie instytucji kultury. I rzeczywiście tak jest, bo Mediateka to nie tylko wypożyczalnia książek, ale również biblioteka gier planszowych i płyt winylowych. Ponadto maniacy gier komputerowych mają do dyspozycji salę gamingową z symulatorami lotu, Xbox, Play Station. W Mediatece można poskładać klocki Lego, nauczyć się programowania, uczestniczyć w maratonach filmowych i grupie dyskusyjnej, a nawet samodzielnie stworzyć ścieżkę dźwiękową w studiu nagrań dźwięku i montażu. Wejście do świata filmowego może stanowić dla starszych dzieci i nastolatków nie lada gratkę.

Bagatelka kieruje swoją ofertę opartą o filozofię Montessori dla najmłodszych maluchów. W tym cudownym miejscu Twój szkarb ma możliwość rozbudzić zainteresowanie otaczającym go światem, umocnić wiarę we własne siły. Bagatelka daje szansę dzieciom poznać dobre zwyczaje wzajemnej współpracy bez rywalizacji. Wybór zajęć jest bardzo duży, zaczynając od sensoplastyki wzmacniającej dziecięce zmysły dotyku, muzyczne Gordonki i logorytmikę poprzez spontaniczne harce po placu zabaw. A to wszystko w naturalnym otoczeniu bez plastikowych zabawek! Bagatelka zaprasza także samych rodziców, którzy szukają odpowiedzi na pytania dotyczące chustonoszenia oraz wychowania dziecka w zgodzie z pozytywną dyscypliną.

Manufaktura łódzka w samym sercu Łodzi!

Ten reklamowy slogan towarzyszy mi od 2006, kiedy to rozpoczęła swoją działalność położona w centrum Łodzi największa strefa ekonomiczno- rozrywkowa w Europie. Mimo upływu lat Manu cały czas zaskakuje i z pewnością nie można się tu  nudzić. Wielu turystów decyduje się właśnie tu rozpocząć zwiedzanie miasta. Na rynku Manufaktury znajduje się Kręgielnia Grakula- idealne miejsce dla towarzyskich spotkań i budowania relacji rodzic- nastolatek. Kręgielnia jest profesjonalnie wyposażona i liczy aż 28 torów, ale bez obaw, hobbistyczna rywalizacja z własnym dzieckiem jest jak najbardziej mile widziana.

A jeśli Twoje dziecko jest chętne do prowadzenia zdrowej rywalizacji, to z pewnością spróbuje swoich sił w sąsiadującej Arenie Laser Games. Jeśli Twoje dziecko mierzy 120 cm wzrostu to z pewnością podejmie się wyzwaniu jakim jest laserowy painball w dobrze przystosowanym labiryncie. Odpowiednie nagłośnienie, półmrok, wszechobecne drewniane skrzynie, beczki i grafitti dodają profesjonalizmu temu miejscu i wzbogacają grę o dodatkowe wrażenia.

Dla spragnionych trochę bardziej statycznych ale nie mniej emocjonujących wrażeń polecamy interaktywne wystawy i eksponaty w Eksperymentarium. W tym magicznym miejscu Twoje dziecko zmieni się w prawdziwego naukowca i już na starcie wchodząc do kosmicznego tunelu doświadczy bodźców jakie przynosi przestrzeń kosmiczna. Za tunelem na małego odkrywcę czeka mapa 3d ukształtowania Ziemi oraz aż 70 stanowisk, które prezentują m.in. zasadę działania Młynka Crookes’a, Nurka Kartezjusza i Kołyski Newtona.

Co wiesz o Muzeum Fabryki? Trochę historii Łodzi w pigułce.

Oprócz powiewu nowoczesności Manufaktura Łódzka to także powrót do korzeni Łodzi, bo Łódź była przemysłową stolicą Polski. Słynne z niegdyś szerokopojętego włókiennictwa zakłady Izraela Poznańskiego teraz gromadzą w swoich murach zdjęcia, dokumenty, filmy, plany architektoniczne, próbki surowców i produktów fabryki. Zabytkowe krosna nadal tkające nietuzinkowe tkaniny i opowieści dawnych pracowników o dziejach tego multipleksu na pewno zaciekawią małych miłośników historii Łodzi. Z tarasu widokowego dostępnego w godzinach otwarcia Muzeum można podziwiać cały ogrom Manufaktury.

A skoro mowa o historycznych rysach, to nie wolno zapominać o Muzeum Miasta Łodzi, zlokalizowanym w głównej mierze w sąsiadującym z Manufakturą dawnym Pałacu Rodziny Poznańskich. Zajęcia i warsztaty organizowane już dla grup przedszkolnych w przystępny dla pięciolatka sposób przybliżą Go do regionalizmu łódzkiego, kultury i historii miasta Łodzi, życia codziennego, jakie wiedli mieszkańcy w XIX i na początku XX wieku.

Łódzkie muzeum sztuki MS

Podzielone między trzema budynkami MS1, MS2 i MPH (Pałac Herbsta) z pewnością spodoba się dorastającej młodzieży, która jak przystało na ten młodzieńczy okres wyraża swoje Ja przez bunt i łamanie barier. Bo zbiory MS to właśnie łamanie barier między sztuką XX i XXI wieku, zacieranie granic czasowych i skupienie uwagi odbiorcy na tematyce poruszanej w trakcie prezentacji wystaw. Twoje dziecko może w tym miejscu aktywnie uczestniczyć w organizowanych co sobotę warsztatach, a nawet samodzielnie tworzyć nowoczesną sztukę. Szczególnie polecamy cykl spotkań jakim jest Kulturanek, na których prowadzący skutecznie przekonują, że sztuka jest dla każdego.

Muzeum kinematografii

Które dziecko nie lubi bajek? Ręka w górę, który z nas rodziców nie oglądał Reksia w technikolorze? W taką wspaniałą podróż do przeszłości możemy zabrać swoje dziecko w Muzeum kinematografii na wystawę Pałac Pełen Bajek. Łza mi się kręci w oku jak sobie pomyślę te wieczory spędzone na dywanie przed UNITRĄ kiedy z przejęciem czekałam na wygraną Smoka Wawelskiego nad Szpiegiem z Krainy Deszczowców. A ten sam czarny charakter czycha tutaj ukryty pod sufitem. Wśród kultowych kukiełek Rodziny Muminków i Misia Uszatka można zapoznać się z technikami  animacyjnymi tworzenia bajek. Koniecznie zaproś tu swoją pociechę.

Spacer po ulicy Piotrkowskiej

Spacerując ulicami miasta obowiązkowo razem z dziećmi postaw stopę na ulicy Piotrkowskiej. Sama ulica nie stanowi pożądanego przez dzieci placu zabaw, ale jej unikalna architektura cieszy oko i daje szansę na rozwój zainteresowań sztuką u małego podróżnika. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę po Piotrkowskiej pod koniec września, to koniecznie sprawdź harmonogram pokazów Light Move Festival- najwięcej pokazów odbywa się właśnie na całej długości ulicy Piotrkowskiej. Zacznij na Placu Wolności ( z którego jest bardzo blisko do Manufaktury), na którym zlokalizowany jest dawny Ratusz i spaceruj deptakiem podziwiając rzeźby siedzących na ławkach Tuwima, Jaracza, Rejmonta czy grającego na fortepianie Rubinsteina. Dzieciom spodobać się może podwórko z podwieszonymi kolorowymi parasolkami, mogą też przybić piątkę z rzeźbą Misia Uszatka. Gratką dla oka tego małego i dużego z pewnością okaże się również Pasaż Róży- podwórko z budynkami zdobionymi drobinkami luster ułożonych w kształtach róży w pełnym rozkwicie. Każdy budynek przy Piotrkowskiej kryje w sobie tajemnice, a każdy kolejny spacer deptakiem odkryje przed nami coś nowego.

Centralne muzeum włókiennictwa- szlakiem Łodzi historycznej.

Muzeum znajduje się na końcu ulicy Piotrkowskiej w Białej Fabryce i podobnie jak Muzeum Fabryki zapozna Twoje dziecko z przemysłową historią miasta. Wystawy oparte głównie o tekstylne eksponaty z pewnością przypadną do gustu przyszłym projektantkom mody.

Łódzki park kultury miejskiej- skansen w samym sercu miasta Łodzi

Obok Białej Fabryki ulokowano zachowane z  czasów XIX charakterystyczne dla tamtejszej zabudowy drewniane budynki. Jest tam drewniana poczekalnia tramwajowa, kościół prawosławny, willa, a także domy mieszczańskie. Łódzki park kultury miejskiej zaciekawi z pewnością Twoje dziecko nawierzchnią, jaka ułożona została między domami. Kocie łby to już teraz rzadki widok.

A może spektakl?

Wielbicieli sztuki teatralnej zapraszamy do skorzystania z oferty jedynego w swoim rodzaju teatru lalek Arlekin. Ale to nie są zwyczajne marionetki. Kukiełki, pacynki tańczą na scenie poruszane przez wprawny zespół na długich na 5 metrów linkach tuż obok prawdziwych aktorów. Repertuar na aktualny sezon jest bardzo obszerny,a Calineczka, Złota rybka, Miś uszatek, Kopciuszek czy Momo to tylko część z tytułów spektakli jakie można podziwiać w gmachu przy Alei 1 Maja 2.

Do zupełnie nowej lokalizacji przeniesiony został właśnie uwielbiany przez milusińskich teatr Pinokio. W sąsiedztwie kompleksu Off Piotrkowska w Wigencji już w czerwcu tego roku można będzie zobaczyć Niesamowite przygody dziesięcu skarpetek, Opowieści z Narnii a także Dzieci z Bullerbyn i wiele wiele innych. Nowy Teatr Pinokio to już nie tylko przedstawienia, tu również będzie można uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych, prezentowane będą wystawy kukiełek i fotografii teatralnej. Poza dwiema scenami teatralnymi nie zabrakło również plenerowej sceny dla prawdziwych aktorów. Mam oczywiście na myśli plac zabaw. To genialne rozwiązanie, zwłaszcza dla brzdąców, które niekoniecznie chętnie usiedzą w miejscu. Jako rodzic z pewnością będziesz tu uczestniczyć w niejednym improwizowanym performansie :)

Rekreacja na świeżym powietrzu- parki, place zabaw, kompleksy wodne

Palmiarnia w Parku Źródliska

W czasie zwiedzania Łodzi nie można tego miejsca pominąć, zwłaszcza jeśli w domu mieszka z nami mały ogrodnik.  W Palmiarni zgromadzono kilkadziesiąt gatunków egzotycznych roślin, palm, storczyków, bananowców i figowców. Całość uświetniają swoją obecnością motyle, których fazy życia również możemy poznać na miejscu. Palmiarnia dostępna dla odwiedzających jest przez cały rok, ale jeśli macie trochę więcej czasu w jesienne wieczory, to w Parku Źródliska organizowane są magiczne pokazy świateł. Dodają one Łodzi bajkowej osobowości. Park Miliona Świateł przeniesie Twoje dziecko do magicznego świata Alicji w Krainie Czarów, instalacja świetlna w postaci rzeźb, labiryntów przedstawiających sceny z tej cudownej baśni dostępna jest do końca lutego każdego roku.

Park na Zdrowiu

Park na Zdrowiu to największy kompleks leśno-rekreacyjny w Łodzi, w jego skład wchodzi oprócz przepięknego parku ogród botaniczny (największy w kraju), ogród zoologiczny, ogródek dendrologiczny, tereny sportowe oraz rezerwat przyrody "Polesie Konstantynowskie"

Łódzki ogród botaniczny i Orientarium

Do jednych z najczęściej odwiedzanych atrakcji miasta Łódź położonych w swoim sąsiedztwie należą łódzki ogród zoologiczny i ogród botaniczny.
Zoo w Łodzi przeszło gruntowny remont i po totalnej metamorfozie zachęca do odwiedzin. W nowo wybudowanym Orientarium można podziwiać aż 35 gatunków zwierząt zamieszkujących lądy Azji Południowo Wschodniej oraz 180 gatunków ryb! Nowoczesny tunel podwodny o długości 26 metrów (który moim skromnym zdaniem stanowi teraz największą atrakcję turystyczną Łodzi) wypełniony po brzegi rafą koralową, z której wyłaniają się płaszczki, żarłacze i inne zagrożone gatunki podwodnych głębin, pozwoli nam podziwiać niezwykły podwodny świat z bardzo bliska. Na szczególną uwagę zasługują również pokazy organizowane przez same słonie. Aleksander i Taru nie przejmują się widzami i beztrosko pluskają się w ich prywatnym basenie. A skoro mowa o wodzie, to dla spragnionych kąpieli dzieciaków wśród łódzkich atrakcji nie brakuje kąpielisk.

Trochę wody dla ochłody, czyli gratka dla całej rodziny.

Mowa o kompleksie basenowym Fala. Położenie aquaparku w pobliżu orientarium zachęca na skorzystanie z kąpieli nawet zaraz po wyjściu z zoo.

Aquapark Fala idealne miejsce na wodny odpoczynek o każdej porze roku. Podzielony na strefę wewnętrzną i zewnętrzną kompleks zaprasza każdego bez ograniczeń wiekowych. Dzieci do drugiego roku życia wchodzą pod opieką dorosłego zupełnie za darmo. Moim skromnym zdaniem to najlepszy wodny plac zabaw nie tylko dla dzieci. W aquaparku, który należy do największych parków wodnych można po prostu popływać, ale również pozjeżdżać na zjeżdżalniach, których długość i trudność trasy została odpowiednio opisana i skwalifikowana. Dla najmłodszych dzieciaczków mamy 3 brodziki z ogromnych statkiem pirackim strzelającym wodnymi armatkami, z torem przeszkód i mniejszymi zjeżdżalniami. Dzieci zgłodniały w trakcie zabawy? To żaden problem, bo na terenie obiektu jest świetnie zaopatrzony bar, w którym na czas posiłku zatrzymujemy limit czasowy określony w bilecie wstępu. Bezpieczeństwa w kompleksie pilnuje kadra doskonale wykwalifikowanych ratowników wodnych.

Stacja Nowa Gdynia

All i one- w jednym miejscu mamy hotel, basen ze zjeżdżalniami, restaurację, gigantyczną salę zabaw i siłownię. Kiedy wraz z dzieckiem odwiedzając

Łódź szukasz miejsca noclegowego, które zapewni Ci mnóstwo atrakcji na miejscu, to Stacja Nowa Gdynia jest strzałem w dziesiątkę! Możesz pójść spokojnie na kawę czy fitness podczas, gdy Twoje dziecko pod opieką wykwalifikowanych opiekunów będzie szalało w labiryntach ze zjeżdżalniami, trampolinami, wskoczy w basen pełen kulek, czy będzie wspinać się po sieci pająka . Na Sali zainstalowano również tor pontonowy i prawdziwy tor wyścigowy. Sala dostępna jest dla dzieci od 1go roku życia, a strefa malucha wyposażona jest w przyjemne kolorystycznie i dotykowo elementy sprzyjające beztroskiej zabawie.
Aquapark, bardziej kameralny w porównaniu do Fali, dostarczy z pewnością niesamowitych wrażeń każdemu małemu pływakowi. Zaletą kompleksu jest ozonowana woda, dzięki temu nasz maluch nie będzie narażony na szkodliwe działanie chloru.

Arturówek

Położony przy Lesie Łagiewnickim w czasie wakacji to idealne miejsce na odpoczynek nad wodą. Dostępne przy kąpielisku rowerki wodne i kajaki z pewnością uświetnią radosne pluskanie się w wodzie. Amatorów wspinaczek zapraszamy do Parku Linowego Arturówek. Obiekt oferuje aż 5 zróżnicowanych tras, dostosowanych do wagi i wzrostu oraz umiejętności dziecka. To co dla mnie i każdego rodzica najważniejsze, czyli bezpieczeństwo dziecka, jest i w tym parku linowym na pierwszym miejscu, dlatego też każde wejście na tor poprzedzone jest odpowiednim szkoleniem i koordynowane  przez instruktora. Z atrakcji mogą korzystać dzieci od 2go roku życia.

Stawy Jana

Miejsce, w które warto wybrać się rowerami, czy też na rolkach, możecie z dzieckiem pojeździć na hulajnodze czy pograć w piłkę na pobliskim boisku. W ciepłe letnie dni czynne jest również kąpielisko Podobnie jak w Arturówku, tutaj również możecie powspinać się w Parku Linowym, dostępnym dla dzieci od 3go roku życia

Każde dziecko jest kangurem- Saltos

Za moich dziecięcych czasów można było poskakać na kanapie i to tylko przez chwilę póki mama nie patrzyła. Obecnie na szczęście nasze maluchy mogą spożytkować swoją energię w parkach trampolin. Godnym uwagi podczas pobytu w Łodzi jest Park Trampolin Saltos.Saltos to oczywiście nie tylko same trampolinki, ale również tor przeszkód i ze strefą parkour, ścianka wspinaczkowa i basen z gąbkami, strefa ninja i wiele wiele innych. Oczywiście jak przystało na tego typu obiekty, również i tutaj obowiązuje szkolenie przed przystąpieniem do udziału w atrakcji oraz specjalne antypoślizgowe skarpety. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Co jeszcze oprócz atrakcji Łodzi?

Oprócz łódzkich atrakcji, możemy też odwiedzić okoliczne obiekty, których w naszym województwie z roku na rok przybywa.

Ogród zoologiczny w Borysewie. Termy Uniejów i Termy Poddębickie

Zlokalizowane niedaleko Poddębic ZOO w Borysewie gromadzi na swoich terenach najrzadsze gatunki białych tygrysów, lwów i wilków. Pumy, krokodyle , wielbłądy i kangury mieszkają tutaj w sąsiedztwie przyjaznych dla małych dzieci owieczek, kózek. Na wycieczkę do ZOO w Borysewie warto poświecić cały dzień, bo oprócz podziwiania fauny, do dyspozycji rodziców i dzieci pozostaje ogromny figloraj z dmuchańcami. Można też w sezonie letnim popływać na rowerach wodnych zwiedzając wodny świat- kompleks wysp na których zamieszkują mandryle, lemury, koczkodany białoczube, aligatory amerykańskie, pawie królewskie oraz pelikany baba. Na miejscu nie padniecie oczywiście z głodu, bo oferta gastronomiczna jest niezwykle bogata.

Dla spragnionych wodnego relaksu polecamy do wyboru Termy Uniejów i Termy Poddębickie. Oba obiekty oferują moc atrakcji dla najmłodszych w postaci brodzików i zjeżdżalni wodnych. Twoje dziecko podczas zabawy na pewno nie zmarznie, bo temperatura wody osiąga tu nawet 30 stopni Celsjusza. Na terenie Term Uniejów na dzieci czeka kręgielnia, a w pobliżu dostępny jest ogromny park linowy.

Dobronianka- plac zabaw, agroturystyka i relaks na świeżym powietrzu w jednym

Podczas wypadu za miasto z dziećmi warto udać się do Dobronianki. Położona raptem 2 km od wiaduktu "Dobroń" na trasie S14 stanowi niezwykły obiekt na dziecięcej mapie łódzkich atrakcji. Projekt, który początkowo obejmował mini zoo, to strzałw dziesiątkę jeśli chodzi o miejsca, które warto odwiedzić. Podczas zwiedzania za niewielką opłatą można aktywnie uczestniczyć w karmieniu mieszkańców Dobronianki. A jest ich tam całkiem sporo, od beztrosko spacerujących synchronicznie Alpak, po łabędzie, gęsi, strusie i owieczki. Jest nawet kangur i wielbłąd! W zależności od pory roku, na dzieci atrakcji czeka całkiem sporo. Latem organizowane są mini dyskoteki z piana party i dmuchane obiekty, zimą zaś można w świątecznej scenografii odwiedzić wioskę Świętego Mikołaja. Dobronianka słynie również z festiwalu dynii, jesienią w tym miejscu znajduje się ich tysiące. Dobronianka zaprasza codziennie od 10:00 do 17:00, a w weekendy do 18:00.

Słodkie dmuchańce i bajkowa kraina- Candy Park i Mandoria Miasto Przygód w Rzgowie

Które dziecko nie lubi dmuchanych zjeźdżalni, basenów z piłkami i kolorowych lizaków? Nie znam takiego. Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha spożytkowała swoją energię, to Candy Park jest dobrym pomysłem. Ta ogromna sala zabaw o powierzchni 2000m2 nie ma sobie równych. Na terenie obiektu znajduje się dmuchane boisko do gry w piłkę, tor przeszkód, zjeżdzalnie, labirynty, baseniki z kulkami i karuzela. Wejście jest nielimitowane godzinowo, a dzieci do 2go roku życia i rodzice wchodzą za darmo.

Jeszcze większą euforię pośród dzieciaków wzbudzi z pewnością Mandroria Miasto Przygód- ten park rozrywki znajduje się tuż obok Candy Parku. Dostępny przez cały rok lunapark z najdłuższym roller-coasterem w Polsce (pod zadaszeniem) oferuje przednią zabawę dla całej rodziny. Dzieci mogą tu popływać zdalnie sterowanymi łódkami, a odważniejsze brzdące same wsiądą na mini łodzie napędzane siłą własnych mięśni i sprawdzą jak to jest dryfować na tratwie. Karuzele, zjeżdżalnie, figloraje, labirynt luster i wiele wiele więcej w jednym miejscu- Mandorii nie wolno pominąć.

I choć nie jesteśmy w stanie jednym tchem wspomnieć o wszystkich atrakcjach Łodzi i okolic, to serdecznie zapraszamy do wszystkich tych magicznych miejsc. Kto wie, może Ty i Twoje dziecko za kilka lat (lub wizyt) sami stworzycie taką nietuzinkową mapę?

Ewelina Sobczak


Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Farmaceutycznym. Osoba z wieloletnim doświadczeniem, lubi stale poszerzać swoją wiedzę. Prywatnie miłośniczka wszelkiego rodzaju roślinności. Obecnie jest kierownikiem hurtowni w firmie farmaceutycznej.