Powrót

Marki

Kategorie

Cena

Powrót

Sortowanie

Gengigel Ząbkowanie, żel na dziąsła 20 ml - skuteczne łagodzenie bólu w okresie ząbkowania

Ząbkowanie to często ciężki, bolesny i stresujący okres w życiu maluszków trwający od kilku do kilkunastu miesięcy. Najczęściej zaczyna się w 2. miesiącu i kończy pomiędzy drugim a trzecim rokiem życia dziecka. Naszą rolą jest jak najlepiej pomóc maluszkom, aby jak najszybciej i najskuteczniej uśmierzyć im ból i zaoszczędzić nerwów.


Problem, jakim jest ząbkowanie u dzieci

Wyrzynanie się zębów u niemowląt wiąże się często z osłabieniem organizmu, bólem, obrzękiem dziąseł czy nawet gorączką. To czas, gdy dziecko może być szczególnie marudne. Dlatego warto zdecydować się na rozwiązania, pozwalające na złagodzenie nieprzyjemnych objawów. Gengigel Ząbkowanie, żel na dziąsła dla dzieci jest doskonałym sposobem na zachowanie dobrego samopoczucia przez malucha. Okres ząbkowania jest bowiem obecny w życiu każdego niemowlaka, dlatego kluczową kwestią jest złagodzenie towarzyszących temu nieprzyjemnych objawów. 

Bezbolesne ząbkowanie u dziecka – czy to możliwe?

Dzięki nowoczesnym preparatom można skutecznie złagodzić objawy wyrzynania się zębów. Wystarczy zdecydować się na żel na ząbkowanie, który dostępny jest w ofercie sklepu Phamily.pl. Gengigel Ząbkowanie, żel na dziąsła to bezpieczny skład oraz natychmiastowa skuteczność. Łatwa aplikacja i przyjemnym smak sprawiają, iż oferowany preparat na ząbkowanie dla dzieci cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród rodziców. 

Gengigel Ząbkowanie żel na dziąsła 20 ml

Gengigel Ząbkowanie to żel przeznaczony do stosowania w jamie ustnej, który wspomaga bezbolesne przejście przez proces ząbkowania u niemowląt i małych dzieci. Ten wyrób medyczny wykorzystuje innowacyjną formułę, która tworzy na błonie śluzowej tak zwany opatrunek hydrożelowy, chroniący przed wpływem czynników drażniących oraz niwelujący negatywne skutki działania bakterii.

Ten preparat jest również skuteczny i świetnie sprawdza się przy aftach, pleśniawkach, urazach i owrzodzeniach w jamie ustnej, drobnych podrażnieniach, także tych spowodowanych aparatami ortodontycznymi czy zabiegami stomatologicznymi. Dodatkowo żel wspiera proces regeneracji błony śluzowej po usunięciu zęba, co przyczynia się do zminimalizowania odczuwanego bólu.

Zawarty w produkcie wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, identyczny z tym naturalnie występującym w ludzkim organizmie, powoduje, że żel jest świetnie tolerowany zarówno przez niemowlęta, dzieci i dorosłych.

Zastosowanie

Gengigel Ząbkowanie żel na dziąsła 20 ml jest produktem do stosowania w jamie ustnej. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej, opatentowanej mukoadhezyjnej matrycy polimerowej, żel doskonale przylega do zębów i dziąseł, tworząc niewidoczną, elastyczną i trwałą powłokę, która pełni skuteczną funkcję ochronną ograniczającą wnikanie drobnoustrojów i zmniejszającą występowanie podrażnień. Wszystko to sprawia, że ten wyrób medyczny działa znacznie dłużej niż podobne tego typu preparaty dostępne na rynku.

Produkt nadaje się idealnie do stosowania w przypadku zapalenia dziąseł, typowego dla okresu niemowlęcego spowodowanego ząbkowaniem lub urazami. Specjalnie dobrane składniki preparatu zmniejszają ból, opuchliznę i stan zapalny oraz wspierają proces gojenia.

Skuteczność i bezpieczeństwo żelu zostały potwierdzone badaniami klinicznymi.

Ksylitol zawarty w składzie wykazuje działanie przeciwbakteryjne, jak również nadaje przyjemny, słodkawy smak, który spowoduje, że stosowanie żelu będzie miłym doświadczeniem dla maluszka.

Zalecane spożycie

Po dokładnym umyciu rąk należy rozprowadzić niewielką ilość produktu palcem i delikatnie rozmasować na zmienionej zapalnie powierzchni dziąseł lub błon śluzowych do momentu aż pokryje miejsce zmienione chorobowo. Gengigel najlepiej stosować po posiłkach - w oczyszczonej z resztek jedzenia jamie ustnej i przed snem - aby zachować odpowiedni odstęp czasu od spożywania kolejnych posiłków lub napojów. Produkt można aplikować 3-6 razy dziennie, w zależności od potrzeb.

Jedno opakowanie zawiera 20 ml Gengigel Ząbkowanie.

Przeciwwskazania

Produktu Gengigel Ząbkowanie nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Przechowywanie

Produkt należy chronić przed bezpośrednimi źródłami ciepła, przechowywać w temperaturze pokojowej między 5 °C - 25 °C, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Naturalny skład

Gengigel Ząbkowanie jest żelem wolnym od wszelkich szkodliwych substancji. Nie zawiera sztucznych aromatów, glutenu, laktozy, parabenów, SLS lub GMO, nie zawiera także cukru czy alkoholu. Preparat można stosować już u niemowląt. Nie zawiera środków, które znieczulają miejscowo, a które bywają niebezpieczne dla niemowląt. Dodatkowo w odróżnieniu od innych produktów tego typu, Gengigel nie zawiera lidokainy.

Naturalny skład pozwala na bezpieczne stosowanie 3-6 razy dziennie w zależności od potrzeb.

Innowacyjna technologia, skuteczność produktu Gengigel ząbkowanie jest potwierdzona badaniami klinicznymi.

Skład

Głównym składnikiem żelu Gengigel Ząbkowanie jest wysokocząsteczkowy hialuronian sodu.

Pozostałe składniki to: woda, PEG 400, ksylitol, polialkohol winylowy, guma celulozowa, uwodorniony olej rycynowy PEG 40, PVP, kopolimer PVM/MA, VP/kopolimer eikozanowy, laurynian gliceryny, polikarbofil, sacharynian sodu, jednozasadowy fosforan sodu, alfosceran choliny, fosforan trisodowy dodekahydrat, mleczan sodu, sól disodowa EDTA, kwas mlekowy, wodorotlenek sodu.

rozwiń
zwiń

Nie znaleziono wyników

Nie znaleziono wyników
Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, serwis Phamily wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania, łączenia z innymi danymi posiadanymi przez Administratora oraz zmiany ustawień plików cookies, a także ich usuwania z przeglądarki internetowej, znajdują się w Polityce prywatności.